Za wybraniem projektu domu parterowego przemawia kilka czynników. Jednym z najistotniejszych dla wielu klientów jest dużo niższa cena budowy niż ma to miejsce w przypadku piętrowej nieruchomości.

Dodatkowo wielu klientów decydujących się na nowoczesne domy parterowe przyznaje, że podczas wyboru kierowali się przede wszystkim tym, że taki dom dużo łatwiej jest utrzymać w czystości. Nie trzeba bowiem martwić się o sprzątanie wielu różnych pomieszczeń, tylko wszystkie znajdują się na piętrze, co zapewnia wygodny dostęp do każdego miejsca.

Dodatkowa przestrzeń na poddaszu

Chociaż wiele osób kojarzy dom parterowy z budynkiem o płaskim dachu, to wcale nie jest to regułą. Bez żadnego problemu można więc zamówić nowoczesne domy parterowe z poddaszem, które zapewnią dodatkową przestrzeń przydatną do przechowywania rozmaitych przedmiotów. Jest to szczególnie przydatne jeżeli wybrało się nowoczesne domy parterowe bez garażu, w których najczęściej trzyma się różne rzeczy.

Czy warto budować dom z garażem?

Początkowo garaż może wydawać się niezbyt przydatny, zwłaszcza jeżeli wcześniej nigdy nie trzymało się auta w zadaszonym miejscu lub też wcale się go nie posiada. W praktyce jednak mogąc pozwolić sobie na wybudowanie garażu zdecydowanie warto to zrobić. Nawet jeśli samemu nie skorzysta się z takiego miejsca, to bardzo możliwe, że za jakiś czas chętnie będą z niego korzystały dorastające dzieci. Często też garaż przydaje się chociażby do trzymania takich sprzętów jak kosiarka ogrodowa czy wiertarka oraz inne narzędzia. Skoro zatem nowoczesne domy parterowe bez garażu nie są wcale droższe, to warto je wybrać.

Popularne projekty domów

Można również inspirować się projektami, które inne osoby wybierają najczęściej. Takie nowoczesne domy parterowe do 100m2 na pewno będą robiły wrażenie na wszystkich zaproszonych gościach, a co najważniejsze, spełnią oczekiwania każdej osoby decydującej się na budowę domu. Wspomniane nieruchomości idealnie wypadają w połączeniu z dachem, który nie ma skosów. Wówczas nowoczesne domy parterowe z płaskim dachem można urządzić w praktycznie każdym stylu i zawsze prezentuje się to świetnie. W przypadku trudności z dobraniem konkretnych elementów wykończenia warto natomiast skorzystać z pomocy projektanta, który wie jak urządzić nowoczesne domy parterowe 2018 aby wnętrza były nie tylko ładne, ale też użyteczne. Bez wiedzy i doświadczenia związanego z projektowaniem wnętrz łatwo bowiem popełnić błędy związane z nieodpowiednią aranżacją wnętrz.

Dom dla bardziej licznej rodziny

O ile wspomniane projekty nieruchomości do 100 metrów kwadratowych wydają się wystarczające duże dla większości rodzin, to czasami ktoś potrzebuje większej przestrzeni. Dla takich klientów opracowano świetne nowoczesne domy parterowe do 120m2, które są bardzo nowoczesne. Przy tego typu inwestycjach najczęściej chce się zapewnić schronienie większej liczbie osób, więc dobrze jest przy tym zastanowić się nad rozwiązaniami, które oferują nowoczesne domy parterowe z garażem dwustanowiskowym, żeby później każdy miał dla siebie miejsce. Dodając do tego nowoczesne domy parterowe energooszczedne na pewno skorzysta się na postawieniu wymarzonego domu.