Brak schodów wewnętrznych w domu parterowym to nie tylko korzyści ekonomiczne i dodatkowe metry kwadratowe, które można wykorzystać na wszelakiego innego rodzaju rozwiązania budowlane, ale przede wszystkim możliwość poruszania się po całej powierzchni domu bez żadnych ograniczeń oraz przeszkód.  Jest to niezwykle funkcjonalna forma w sytuacji, w której posiadamy małe dzieci.  Każdy, kto mieszka w domu z piętrem i kilka razy dziennie musi korzystać ze schodów doceni dom na jednym poziomie.

Projekty małych domów parterowych –  dla kogo?

Dom parterowy to szczególnie wygodne rozwiązanie dla rodzin posiadających małe dzieci.  Nie ma w tym przypadku obawy, że dziecko spadnie ze schodów.  Najczęściej jednak pokoje dziecięce lokowane są na piętrze, dlatego też nie ma potrzeby montowania dodatkowych zabezpieczeń w postaci bramek na schodach.

Również dla seniorów

Małe domy parterowe docenią również seniorzy oraz osoby mające problem z poruszaniem się czyli osoby niepełnosprawne.  Dodatkowo budowa domu parterowego jest więc dobrą decyzją dla rodziny wielopokoleniowej oraz osób, które planują mieszkać w nim na wielu etapach swojego życia. Niska bryła domu parterowego, choć może wydawać się mniej reprezentacyjna, to zdecydowanie lepiej i bardziej atrakcyjnie komponuje się z otoczeniem, a  dzięki dużym oknom i przeszklonym drzwiom tarasowym, wnętrza tego typu domów świetnie komponują się z otoczeniem .