Dom bez garażu to atrakcyjny dom przeznaczony dla 3 lub 6 osobowej rodziny o eleganckiej formie oraz tradycyjnej estetyce.  Najczęściej domy bez garażu to domy parterowe z użytkowym poddaszem oraz nie posiadające piwnicy.

Projekt domu parterowego bez garażu

Najczęściej w tego typu projektach na parterze zlokalizowana jest obszerna strefa dzienna, składająca się z kuchni, która w zależności od potrzeb może być zamykana lub otwarta oraz jadalni ze słonecznym wykuszem, a także przestronnego salonu otwartego na taras i ogród.  Zdarza się również, że uzupełnieniem kuchni jest pojemna spiżarnia.  Oczywiście opis tego typu projektu to jedynie wstępny zarys, ponieważ taki projekt ustalany jest indywidualnie z klientem, biorąc pod uwagę jego potrzeby oraz upodobania.

Przestronność i funkcjonalność

W wiatrołapie najczęściej znajduje się miejsce na  pojemną szafę, a także miejsce na szafę wnękową.  W projektowaniu tego typu domów szczególną uwagę zwraca się na atrakcyjny wygląd zewnętrzny, a także proporcje oraz odpowiednie doświetlenie i funkcjonalne rozplanowania pomieszczeń przy zachowaniu prostoty konstrukcji budowlanych.  Domy te charakteryzują się energooszczędnością.